A Magyar Művészetterápiás Társaság (MMT) 2009 májusában alakult azzal a céllal, hogy összefogja a művészetterapeutákat és azon szakembereket (orvosokat, pszichológusokat, pedagógusokat, szociális munkásokat, művészeket), valamint civileket, akik hisznek a művészet gyógyító, egészségmegőrző, személyiségépítő, és társadalmi összefogást elősegítő szerepében. Mára körülbelül 100 taggal és négy szekcióval (Képzőművészet-terápia, Zeneterápia, Biblioterápia és Táncterápia) rendelkeznek.
Az egyesület egyik fő törekvése a művészetterápia mint önálló szakma széles körű elfogadtatása és tagjaik szakmai érdekképviselete. Számos művészetterápiás és alkotó tevékenységre épülő csoportfoglalkozást szerveznek különböző korosztályok számára, a kisgyermekektől a serdülőkig, szülőkkel és pedagógusokkal együttműködve, iskolában és iskolán kívül. Programjaik célja a képességfejlesztés mellett az énkép, az érzelemkifejezés és a szociális készségek fejlesztése.
Elősegíteni kívánják a tapasztalatcserét és párbeszédet a szakemberek és lelkes önkéntesek között, hogy magasabb színvonalon valósíthassák meg szakmai tevékenységüket, és segítsenek a művészetterapeutáknak élményeik feldolgozásában és konfliktusaik kezelésében. Ezt a folyamatot konferenciák, belső képzések, találkozások és műhelymunkák révén mélyítik.